Antalya’nın batısında yer alan Kaş, çok sayıda küçük çay evleri ve kafeleri, küçük ve renkli hediye eşya dükkânları, eski ve sevimli liman çevresindeki bar ve restoranları ile tipik bir Akdeniz köyüdür. Doğa ve tarihin birleştiği bir yer olarak Kaş deniz ve dış mekân sporları için birçok imkâna sahip olan bir turizm cennetidir. Her yıl artan turist sayısı olan dış mekan sporlarından yürüyüş, dağ tırmanışı, yamaç paraşütü ve rafting için sınırsız fırsatlar sunar. Ayrıca Kaş en büyüleyici deniz sporlarından biri olan tüplü dalış için de gözde bir yerdir. Dalgıçlar, Akdeniz’in su altındaki çarpıcı deniz manzaralarının tadını çıkarır ve sualtının yüzeyinden daha güzel olabileceğini keşfederler.

kasmarina
kasmarina
kasmarina

Akdeniz’in ayağınıza uzanan azur ve yeşil doğasıyla Kaş’ın bir diğer dikkat çekici özelliği ise Yunan Adası Kastellorizon’a (Meis)sadece birkaç kilometre uzaklıkta yer almasıdır. Ziyaretçiler adaya feribot ve teknelerle ulaşabilirler. Dünyaca ünlü Patara plajı Batıkşehir, Kekova, St. Nicholas Church Kaş’a sadece yarım saatlik bir mesafededir.

kasmarina
kasmarina
kasmarina

Akdeniz’in en modern marinalarından biri olacak olan Kaş Marina, tarih boyu sahip olduğu denizcilik kimliğini güçlendirerek, Kaş’ın daha güçlü bir deniz kenarı yerleşkesi olmasın sağlayacaktır. Marina 450 yat kapasiteli ve 150 yat kuru havuz alanı kapasiteli olacak şekilde planlanmıştır. 7 yüzer iskele ve bir iskele bulunmaktadır. Bu iskeleler süper ve mega yatlar da dahil olmak üzere her boyuttaki tekneye uygun, su derinlikli ve bağlama fizibilitelidirler. Üç bin metrekarelik kapalı bir alana yerleştirilen hizmet binaları, yat kulübü, restoranları, mağazaları ile yatçıların ihtiyaç ve hizmetleri karşılayan Kaş Marina, Fethiye’den Kemer’e kadar uzanan sahil boyunca marina ihtiyacını karşılayacak ve deniz severler için vazgeçilemez bir liman olacaktır.

kasmarina
kasmarina
kasmarina